Thom Yorke, yeni solo albümü “ANIMA”yı resmen duyurdu

Thom Yorke yeni solosuna dair yeni sesler paylaşmasının ve birtakım yeraltı kampanyaları yürütmesinin ardından albümün heyecanla beklenen resmî duyurusunu da nihayet yaptı. “Distopik” albüm ANIMA, 27 Haziran 2019’da XL Recordings etiketiyle yayınlanacak.

Prodüksiyon koltuğunda Nigel Godrich’in oturduğu albümde toplam dokuz şarkı var. Plak versiyonu ise “Ladies & Gentlemen, Thank You for Coming” adlı bir bonus parçaya yer veriyor. Albümün bir hayli havalı görünen kitapçıklı özel çift plak baskısı için de siparişler alınmaya başlandı.

Albümle eş zamanlı olarak aşağıda tanıtım klibini görebileceğiniz kısa metrajlı bir Netflix filmi de yayınlanacak. Thom Yorke, bu film için kadim dostu Paul Thomas Anderson ile kafa kafaya vermiş. Albümle aynı ismi taşıyacak bu filme albümden üç parçanın eşlik edeceğini de öğrenmiş bulunuyoruz. 26 Haziran’da seçilmiş IMAX salonlarında vizyona girecek film 27 Haziran itibariyle de Netflix’te olacak.

Punch-Drunk Love ve There Will Be Blood filmlerinin yönetmeni Paul Thomas Anderson ile Thom Yorke daha öncesinde de Radiohead için birçok kez birlikte çalışmıştı.

“ANIMA” 27 Haziran 2019’da Netflix’te.

ANIMA’da yer alan “Not The News” parçasının 14 Aralık 2017 tarihli Oakland konserinde çalınan canlı versiyonunu aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

Anima şarkı listesi:

1. Traffic
2. Last I Heard (…He Was Circling the Drain)
3. Twist
4. Dawn Chorus
5. I Am a Very Rude Person
6. Not the News
7. The Axe
8. Impossible Knots
9. Runwayaway