Tilda Swinton ve David Fincher yıllar sonra yeniden aynı projede

En son Mank ile gündemimizde yer alan David Fincher’ın yeni uzun metrajında başrolde Michael Fassbender’i izleyeceğimiz, senenin başlarında duyurulmuştu. Yönetmen, Fransa çıkışlı bir çizgi romanın uyarlaması olan The Killer isimli proje için bu kez Tilda Swinton ile anlaştı. The Curious Case of Benjamin Button’dan (2008) uzun yıllar sonra yönetmenin bir filminde yer alacak Swinton’ın karakteri, şimdilik gizemini koruyor.

1998’den başlayıp 2017’ye kadar yayımlanan The Killer; ahlaki değerlerden yoksun, soğukkanlı ve isimsiz bir suikastçiyi konu alıyor. Yazar Alexis Nolent nam-ı diğer Matz ile sanatçı Luc Jacamon’un iş birliğiyle yaratılan seri, 5 kitaptan oluşuyor. YKY tarafından Tetikçi adıyla Türkçe’ye de kazandırılmıştı.

Proje, bu detayların yanı sıra 26 yılından ardından David Fincher ve senarist Andrew Kevin Walker’ın tekrardan bir araya gelmesiyle de dikkat çekiyor. İkili ara verdikleri dönemde hep iletişimde kalsalar da Se7en’dan beri aynı projede çalışmamışlardı. Ayrıca ekipte Fincher’ın Mank’de de çalıştığı Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Erik Messerschmidt yer alıyor.

İlk takvime göre ekim ayında sete girilmesi planlansa da Fassbender ve Swinton’ın programları sebebiyle bu plan önümüzdeki seneye ertelenmiş gibi görünmekte. Fassbender bugünlerde oyunculuk kariyerinin yanı sıra otomobil yarışlarıyla da haşır neşir. Swinton ise Wes Anderson’un ismi henüz bilinmeyen yeni filminin çekimleri için İspanya’da.

Vizyon tarihi belirsiz olan The Killer’ın Netflix kataloğunda yer alması planlanıyor.

Yazı: Zeynep Kıymacı