Tim Burton, ''Dumbo''nun film uyarlamasını çekiyor!

Geçtiğimiz hafta son filmi Big Eyes Türkiye’de de nihayet vizyona giren Tim Burton, şu sıralar yeni film projeleriyle gündemimize gelmeye devam ediyor. Büyük bir heyecan yaratan Beetlejuice haberlerinin ardından çocuk romanı Miss Peregrine’s Home for Peculiar Childrenı sinemaya uyarlayacağını duyuran Tim Burton, dün Disney klasiği Dumbo‘nun sinema uyarlamasını çekeceğini duyurdu!

Dumbo‘nun sinemaya uyarlanması geçtiğimiz yazdan beri konuşuluyordu. Hatta  Transformers filmlerinin senaristi Ehren Kruger, filmin senaryosunu hazırladı bile! Projeye dahil olduğu dün açıklanan Tim Burton da böylece üst üste iki filmle çocukluğumuza dönmemize sebep olacak!

Disney’in önceden çizgi film veya animasyon formatında yayınlanmış klasik filmlerinin de sinema uyarlamaları son zamanlarda epey revaçta. Bu hafta vizyona giren Cinderella, geçtiğimiz yıl yayınlanan Angelina Jolie’li Maleficent ve yakında vizyona girecek Beauty And The Beast ve The Jungle Book filmlerine şimdi de ilk olarak 1941’de yayınlanan animasyon film Dumbo eklendi! Helen Aberson ve Harold Pearl imzalı kitaptan uyarlanan Dumbo, büyük kulaklarıyla alay edilen bir fili konu ediyor.