Timothée Chalamet ve Armie Hammer, “Call Me By Your Name”in devam filminde

90. Akademi Ödülleri’nde dört dalda aday gösterilen ve gecede En İyi Uyarlama Senaryo dalında ödüllendirilen Call Me By Your Name’in devam filminin çekilip çekilmeyeceği uzun süredir gündemi meşgul ediyordu. André Aciman’ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmeni Luca Guadagnino ikinci filme sıcak baktığını her seferinde dile getirse de başrol oyuncularından Armie Hammer bu fikre daha mesafeliydi. 

Nihayet Call Me By Your Name hayranlarını heyecanlandıracak haber yönetmen Luca Guadagnino’dan geldi. İtalya merkezli dergi La Repubblica’ya konuşan Guadagnino, devam filminin çekileceğini ve tıpkı ilk filmde olduğu gibi ikincisinde de Timothée Chalamet, Armie Hammer, Michael Stuhlbarg ve Esther Garrel ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyacağını belirtiyor. Aynı röportajda, devam filmi için çok sevdiği ama ismini vermek istemediği bir yazarla Amerika’da bir araya gelme planı yaptığını söyleyen yönetmen, bu planını maalesef corona virüsü salgını sebebiyle iptal ettiğini de eklemiş. Fakat bu görüşmenin iptali, filmin geleceğini etkileyen bir durum değil. Guadagnino, herkesin yeni filmde yer alacağını özellikle vurguluyor.

André Aciman’ın 2019 ekiminde basılan ve en az ilki kadar sevilen ikinci romanı Find Me’nin, devam filminin öncelikli esin kaynağı olması bekleniyor.  

Yazı: Işıl Saykan

Yükleniyor...