Tom Hardy de yeni The Matrix filminde

The Matrix: Resurrections için geri sayımda son 10 güne girdik. Film yaklaştıkça türlü sürprizler de gün yüzüne çıkıyor pek tabii. Bunlardan biri de Tom Hardy hakkında.

Serinin yeni filminde Bugs karakterini canlandıran Jessica Henwick’in Den of Geek’e verdiği röportajda söylediklerine göre, Tom Hardy ufak bir cameo ile The Matrix evrenine adım atmış. Çekimlerin San Francisco ayağında İngiliz oyuncunun sete geldiğini, nitekim kendisinin de aynı şehirde Venom 2 filmi için çekimlerde olduğunu söylemiş Henwick. “Tom Hardy’yle sette tanıştım ve ardından onunla birlikte bir sahnenin arka planında koştuğumuz bir bölüm çektik. Filmin final kurgusunda bu sahnenin olup olmadığını merak ediyorum.” sözleriyle de bahsi geçen cameo hakkında ipuçları vermiş.

Henwick, çekimlerde pek çok sahnede Bugs karakterinin dışında figüran olarak yer aldığını söylüyor. Hatta filmi izlerken “Jess” olarak görüleceği sahnelere dikkat kesileceğini eklemiş sözlerine. COVID 19 etkisiyle, set ortamına figüran / oyuncu davet etmek konusunda yapımcıların elinin sıkışması, bu tür metotlara başvurulmasına sebep oluyor anlaşılan. 

The Matrix: Resurrections, San Francisco’daki Thomas A. Anderson olarak görünüşte normal bir yaşam süren Neo’nun deneyimlerinden 20 yıl sonra geçiyor. Kendisi bir şekilde hayatta ve sanal dünyaya yeniden bağlanıyor. Senarist kadrosundan David Mitchell, 21. yüzyılın başlangıcına damga vuran post apokaliptik evreni bir kez daha önümüze getirecek yapım için, “Size filmin ne hakkında olduğunu söyleyemem ama ne olmadığını açıklayabilirim. Kesinlikle bir sequel değil; gerçekten ustaca bir şekilde ondan önce gelen üç Matrix‘i içeren, özerk bir şey.” demişti. 

Yaklaşan Tom Hardy filmleri
Havoc Tom Hardy
Havoc

Bir uyuşturucu satışı operasyonu sırasında yaralanan bir dedektif, bir politikacının oğlunu kurtarmak için yeraltı dünyasına girer. Gangs of London yönetmenlerinden Gareth Evans’ın dört yılın ardından çektiği ilk uzun metrajda başrollerde Tom Hardy, Timothy Olyphant, Forest Whitaker ve Jessie Mei Li var.

War Party

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford ve Nick Cave & The Bad Seeds belgeseli One More Time with Feeling’in yönetmeni Andrew Dominik’in yazıp yönettiği yeni film. Şu an oyuncu kadrosunda yer alacağı bilinen tek isim Tom Hardy. Anlatının odak noktasında bir deniz komandosu olacak.

Mad Max: The Wasteland

Yaklaşan iki yeni Mad Max filminden biri. Diğeri Furiosa karakterinin gençliğine odaklanacak bir spin-off ama bu film, Mad Max: Fury Road’un devamı niteliğinde. Tom Hardy bir kez daha Max Rockatansky suretinde çöllere düşüyor. Detayları henüz saklanan filmin vizyon tarihi 23 Haziran 2023.

The Things They Carried

Rupert Sanders’tan bir Tim O’Brien uyarlaması. Vietnam Savaşı’ndaki ABD askerlerini konu edecek filmin oyuncu kadrosu oldukça kabarık: Hardy’yle birlikte Tye Sheridan, Pete Davidson, Bill Skarsgård, Moises Arias gibilerini izleyeceğiz.