Tom Holland, “Uncharted” filmine dair umutları tazeledi

Marvel sinematik evreninin Spider-Man’i Tom Holland’dan yılan hikâyesine dönen Uncharted uyarlamasına dair yüreklere su serpen açıklamalar geldi.

Sony’nin Naughty Dog tarafından PlayStation için geliştirilen meşhur aksiyon oyunu Uncharted’dan uyarlayacağı film uzun zamandır gündemdeydi. Şimdiye dek tam altı yönetmen değişikliği yaşanan projede baş karakter Nathan Drake’in gençliğini canlandıracak olan Tom Holland, yaklaşık üç yıldır çekimlerinin başlaması beklenen filme dair beklentileri artırdı. 

Zombieland ve Venom gibi filmlerin yönetmeni Ruben Fleischer’ın çekeceği film hakkında konuşan Tom Holland, Uncharted’ı diğer video oyun uyarlamalarından ayıran en önemli faktörün sunduğu Nathan Drake karakterinin orijin hikâyesi olduğunun altını çizdi. Filmin video oyununda anlatılmamış bir öykü üzerine kurgulanacağını belirten Holland, bu sebeple Uncharted’ın beyazperde uyarlamasının yalnızca oyunun müdavimlerine hitap etmeyeceğini; bu evrenle henüz tanışmamış olanlar için de heyecan verici bir film üzerine çalışıldığını vurguladı. Senaryonun son versiyonunu, “okuduğu en iyi senaryolardan biri” olarak tanımlayan Holland, senarist Joe Carnahan’a da övgüler yağdırdı.

Nathan Drake’in akıl hocası Sully’yi Mark Wahlberg’ün canlandıracağı filmin 2021’de vizyona girmesi planlanıyor. 2007’de başlayan Uncharted serüveninin dördüncü ve şimdiye dek yayınlanmış son halkası olan 2016 yapımı Uncharted 4: A Thief’s End’in tanıtım klibini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yükleniyor...