Tony Cliff’in “Delilah Dirk And The Turkish Lieutenant” çizgi romanı sinemaya uyarlanıyor

2013 yılında yayınlanan ve o yıl New York Times’ın en çok satan kitaplar listesine girebilen az sayıdaki çizgi romandan biri olan Delilah Dirk And The Turkish Lieutenant, Disney tarafından sinemaya uyarlanacak.

Yaratıcısı Tony Cliff’e aralarında Eisner ve Shuster ödüllerinin de yer aldığı birçok prestijli adaylık kazandıran ve First Second tarafından basılmış olan Delilah Dirk And The Turkish Leiutenant, dünyanın dört bir yanına seferler yapmış bir kadın maceracı olan Delilah Dirk’ün Konstantinopolis’te bir sultana karşı verdiği mücadeleyi konu ediyor. 19. yüzyılda geçen kitapta uçan teknesi ve kendisine yardım eden yeni arkadaşı Selim’le birlikte maceralara atılan Delilah Dirk’ün hikayesi epey eğlenceli ve akıcı bir şekilde anlatılıyor.

Henüz Disney tarafından filmin yönetmeni, senaristi ve oyuncularına dair bir açıklama yapılmış değil. Tony Cliff’in de filmin senarist ekibinde bulunması yüksek bir ihtimal. İlk açıklanan yapımcı kadrosunda da Roy Lee, Mark Mower ve Justin Giritkian bulunuyor.

delilah dirk