Tony Soprano, nasıl Tony Soprano oldu?

HBO’nun kült yapımlarından The Sopranos’un (1999-2007) öncesinde yaşananları konu alan film uzantısı The Many Saints of Newark, yayımlanan 2. fragmanla tekrar gündemimizde. Buradan izlenebilir.

Senaryosu dizinin yaratıcısı David Chase tarafından yazılan filmin yönetmen koltuğunda ise dizinin birkaç bölümünü de yönetmiş olan Alan Taylor’ı görüyoruz. Oyuncu kadrosunda Vera Farmiga, Corey Stoll, Billy Magnussen, Alessandro Nivola, Ray Liotta ve John Magaro gibi isimlerin yer aldığı yapımda; dizinin 2013 yılında vefat eden yıldızı James Gandolfini’nin oğlu Micheal Gandolfini de Tony Soprano’nun gençliğini canlandırıyor. Yayımlanan ilk fragmanda olaylar genç Tony’nin etrafında dönerken, 2. tadımlık amcası Dickie Moltisanti (Alessandro Nivola) çevresinde gelişiyor.

60’lar ABD’sinde geçen film, New Jersey’i mesken tutuyor. Bir yandan Newark’ın mafya ailesi DiMeo’lar tarafından yönetilen çalkantılı arka planına ışık tutarken bir yandan da Tony Soprano’nun nasıl Tony Soprano’ya dönüştüğüne odaklanacak. Mafya ailelerinin güç için savaştığı bir dönemde kendi sorumluluklarını almayı başaramayan genç Tony’nin ‘‘iyi işler’’ peşinde olan amcası Moltisani’nin himayesi altına girmesiyle beraber yaşadıklarını ve bildiğimiz karaktere dönüşümünü izleyeceğiz.

Pandemi koşulları nedeniyle birçok kez ertelenen yapım 1 Ekim’de HBO Max kataloğuna eklenecek.

Yazı: Senay Arslan


Yükleniyor...