Tool gitaristi Adam Jones'tan yeni riff (?!)

Son albümü 10.000 Days‘i 2006 yılında yayınlayan Tool, epeydir hayranlarının yeni albüm beklentilerini karşılayamamasıyla gündemde. Şu sıralar turnede olan grubun gitaristi Adam Jones’un, ”Hooker With A Penis” şarkısının ortasına konserlerde çalmak üzere eklediği yeni riff’i çaldığı bir video’yu paylaşması yine Tool takipçilerini ters köşeye itti.

Geçtiğimiz nisan ayında yeni albümlerinin kayıtlarının bitmeye yakın olduğu haberleriyle gündeme gelen ekip, sonrasında bu haberin 1 Nisan şakası olduğunu açıklamıştı. Grubun solisti Maynard James Keenan’ın bir ay önce verdiği bir röportajda ”Albümün neden geciktiğini bana değil Adam Jones’a sormalısınız” cevabıyla okları yönelttiği gitarist Adam Jones’un yayınladığı video da Tool hayranları arasında tartışma konusu oldu.

”Neredeyse 20 yaşında bir şarkıya, son albüm yaklaşık 10 yıl önce çıkmışken yeni bir riff eklemişsiniz” şeklinde yorumlarla karşılaşan video’yu aşağıda görebilirsiniz. Ama yeni bir Tool albümü bekliyorsanız, bu bekleyiş biraz daha uzun sürecek gibi gözüküyor.

Bu riff de sanki yeni değilmiş, eski bir Tool şarkısındanmış gibi geliyor ama….