İkinci Totally Enormous Extinct Dinosaurs albümüne doğru

2012’ye tarihlenen ilk albümü Trouble ile döneminin popüler akımı indietronica’nın imza işlerinden birini tasarlayan İngiliz prodüktör Orlando Higginbottom, ikinci Totally Enormous Extinct Dinosaurs albümünü yayımlıyor. Tam 10 yıl sonra! 

Los Angeles’daki ev stüdyosunda kaydedilen 17 şarkıyı buluşturan albümün ismi Where The Lights Go ve yaz sonunda piyasada olacak. Şimdiye dek sırayla “Blood in the Snow”, “Crosswalk” ve “The Sleeper” parçaları dinlemeye açılmıştı. Sıra dördüncü parçaya geldi.

Yeni Totally Enormous Extinct Dinosaurs teklisi “Forever”, bir müzik kutusunun kapağını aralamışsınız gibi hissettiren bir melodiyle açılıyor. Ardından synth bulutları ve Higginbottom’ın tutkulu vokalleriyle genişliyor; yüksek enerjili ritmik pasajlar ve nefes alma molalarıyla sürükleyici bir kurgu sunuyor. Önceki üç tekliye nazaran, ilk Totally Enormous Extinct Dinosaurs albümü Trouble’ı daha fazla çağrıştırıyor doğrusu. Parçanın boş bir odadaki perdeler üzerine sözler ve dalgaların yansıtıldığı bir lirik klibi de var, buradan izlenebilir. 

Orlando Higginbotom, yeni albüme dair şu mesajı paylaşmıştı: “Hâlâ müziğime ilgi duyan insanların olduğunu gördüğüm için şükran duyuyorum. Bu sebeple onlara kayda değer uzunlukta bir şey armağan etmek istedim.” Tam 17 şarkıdan oluşacak yeni Totally Enormous Extinct Dinosaurs albümü, 9 Eylül’de müzisyenin kurucusu olduğu Nice Age plak şirketinden yayımlanacak.