Trigun Stampede, 7 Ocak’ta prömiyer yapacak

90’lardan kült anime serileri peşi sıra yeniden canlanıyor. Serüvenine 1995’te Yasuhiro Nightow’un manga serisi olarak başlayan, 1998’de ilk anime dizisine kavuşan ve dünya çapında efsaneleşen Trigun da bunlardan biri. Yaklaşık 25 yıl sonra, Beastars ile tanınan Studio Orange’ın yeniden hayat verdiği Trigun Stampede 7 Ocak 2023’te Crunchyroll’da start alacak. 

Paylaşılan yeni fragmanda Trigun Stampede için kaydedilen tema müziğini de ilk kez duyuyoruz. “TOMBI” isimli parça, Osakalı rapçi ve besteci Kvi Baba tarafından seslendirilmiş.

Geçmişte Houseki no Kuni ve Punch Line serilerinin çeşitli bölümlerini yöneten Kenji Muto, Trigun Stampede dizisinde rejide. Karakter tasarımları ise anime işlerinin yanı sıra The Sandman, Jurassic World, Blade Runner 2049 ve Venom gibi yapımların sanat departmanlarında da görev alan Kouji Tajima imzası taşıyor.

Distopik bir western tadındaki Trigun Stampede, orijinal yapımı izleyenler için nostaljik nüanslar barındırmasının yanı sıra kimi yenilikleri de beraberinde getiriyor. Her ne kadar kimsenin canını yakmaktan haz almasa da evrende ünü yarattığı yıkımlarla yayılan Vash the Stampede’nin yeni maceraları, yeni bir animasyon stiliyle ekranda olacak. Karakter için de yeni bir görünüm tasarlanmış. Sarı dikenli saçları, biraz daha hipster bir kesimle güncellenmiş örneğin.

Tadımlık klipler ve fragmanlarda yan karakterlerden Meryl Stryfe ve Robert De Niro’nun (evet, Robert De Niro) yanı sıra ilk kez bu evrende karşılaştığımız biriyle de tanışıyoruz: Sırtında devasa bir haç taşıyan gizemli rahip Nicholas D. Wolfwood.