Tropical Fuck Storm ve King Gizz'in “satanik pijama partisi”

King Gizzard & The Lizard Wizard seri yayınlarla 2010’lara damgasını vurduğu gibi 2020’leri de kendisine ayırmışa benziyor. 18 dakikalık devasa bir tekli ile yeni bir albümünü henüz duyuran Avustralyalı ekip, Tropical Fuck Storm eşlikli sürpriz bir EP ile gözleri başka bir yöne çevirdi. 


King Gizz ile Tropical Fuck Storm üyesi Gareth Liddiard’ın 2019 çıkışlı Fishing for Fishies’i kaydettiği seanslardan ortaya çıkan Satantic Slumber Party isimli EP, ilhamını uzun kayıt günlerindeki doğaçlamalardan alıyor. Bir diğer Tropical Fuck Storm üyesi Fiona Kitschin, üretim sürecini şöyle açıklıyor: “Hepimizin şapka taktığı uzun bir gündü ve birkaç kadeh içkinin ardından çaldığımız doğaçlamaları ‘Hat Jam’ olarak kaydettik. Gizz, o günkü tınılardan yola çıkarak, ‘The Dripping Tap’i yazdı. Biz de ‘Hat Jam’i aldık ve Satanic Slumber Party’e çevirdik.”

Satanic Slumber Party, üç bölümden oluşan 19 dakikalık bir hipnoz hâli. “The Chairman’s Portrait” ile başlayan bu sarsıntılı yolculuk, gürültülü bir rüyanın içine taşıyan “Midnight in Sodom” ile devam ediyor. Üçüncü ve son bölüm olan “Hoof And Horn” ise 12 dakikalık bir synth partisi. EP’den “Midnight in Sodom”a bir video da çekildi. Tropical Fuck Storm ile Nina Renee tarafından yönetilen klipte 1920’li yıllara ışınlanıyor, grubun bir ouija tahtası aracılığıyla King Gizz üyelerini şeytani varlıklar şeklinde çağırdığını görüyoruz. 

King Gizz’in ne zaman yayımlanacağı henüz belli olmayan yeni koleksiyonu Omnium Gatherum’dan “The Dripping Tap” de tıpkı Satanic Slumber Party gibi grupla yakın zamanda tanışmış dinleyicilerini şaşırtabilir. Bu dinamik ve çok katmanlı kayıtlar sadece dinleyiciler için değil, ekibin kişisel tarihi için de bir milat özelliği taşıyor. COVID kısıtlamalarından sonra ilk kez tüm ekip üyelerinin bir araya gelmesini sağlayan albüm aynı zamanda, grubun bir stüdyoda kaydettiği en uzun parçaları barındırıyor.

Yazı: Asena Büyük