''True Detective''in konusu ve oyuncu kadrosuna dair yeni detaylar

Hepimizin sabırsızlıkla beklediği HBO dizisi True Detective‘in ikinci sezonundan detaylar açıklandı. İkinci sezon hayali bir California şehrinin belediye başkanı Ben Caspar’ın ölümü üzerine yoğunlaşacak. Dizide ayrıca Mad Men‘den tanıdığımız Elizabeth Moss’un oynaması da gündemde.

Yozlaşmış yönetici Ben Caspar, California’nın trafik sıkışıklığını önlemek için ulaşım alanında devrim niteliğinde bir anlaşma yapma hazırlığındayken vahşi bir şekilde öldürülmüş bulunur. Daha açık olmak gerekirse 52 yaşındaki Caspar’ın cesedi Big Sur koyunun yakınlarında gözleri yakılmış, cinsel organı kesilmiş ve göğsüne satanik semboller kazınmış olarak bulunuyor. Olayın üzerine farklı eyaletlerden gönderilen üç polis kendilerini beklediklerinden çok daha büyük bir suç ağının içinde bulurlar.

İkinci sezonun oyuncu kadrosuyla ilgili olarak, geçen sezon pek güçlü kadın karakteleri olmayan dizide bu kez baş polislerden biri kadın olacak. Problemli yetiştirilme şekli kendisini alkol ve kumara sürükleyen, sert polis Ani Bezzerides karakteri için Mad Men dizisinden tanıdığımız Elisabeth Moss düşünülüyor.

Dizinin antagonisti , belediyenin işlerine bir şekilde bağlantılari olan düzenbaz iş adamı Frank Semyon karakteriniyse bu sabah duyurduğumuz gibi Vince Vaughn’un oynaması konuşuluyor.

Frank Semyon’ın ekibinde bir de Ray Velcoro karakteri olacak. Ray çok iyi iş göremeyen, özel hayatında yıllardır çeşit çeşit problemleri olan kokain bağımlısı bir polis. Karakteri Colin Farrell’ın canlandırma olasılığı var.