Trump'ın göreve başlayacağı gün Washington'da dağıtılacak karşıt çizgi roman derlemesi: "Resist!"

Donald Trump’ın ABD’de başkan seçilmesinin ardından birçok müzisyen, oyuncu ve yazar kendi mecralarını kullanarak tepkilerini dile getirmişti. New York’ta yaşayan Fransız yayıncı ve editör Françoise Mouly önderliğinde, Trump karşıtı bir çizgi roman derlemesi için çalışmalar sürüyor.

Advertisement

20 Ocak 2017 günü gerçekleşecek görev devir teslim töreniyle ABD Başkanı olarak görevine başlayacak Donald Trump’ın söylemlerine ve vaatlerine karşı çıkan farklı üretimlerin bir araya geleceği Resist! isimli derleme, 30.000 kopya basılacak ve aynı gün Washington’da dağıtılacak. Gabe Fowler’ın yılda dört defa yayınlanan Smoke Signal serisinin farklı bir uyarlaması olarak kurgulanan Resist!‘te yer alacak çalışmalar için başvurular hala sürüyor.

chast-pandoras-box-fm-forweb_1_orig

Söz konusu çizgi roman fikrini ortaya atan Gabe Fowler, özellikle kadın editörlerle çalışmak konusunda ısrarcı olmuş. Raw, The New York Times ve Toon Books gibi mecralarda editörlük yapan Françoise Mouly de Resist! için aynı zamanda kızı olan yazar Nadja Spiegelmann’la birlike çalışıyor. Henüz içeriği tam olarak belirlenmiş olmayan Resist! hakkında detaylı bilgi almak ve çalışmalarınızla başvuruda bulunmak için buraya tıklamanız yeterli.

resist-process2_orig
miss-lasko-gross-half-page-color
anne-van-der-linden-wooden-wall_1_orig