Türkçe rap sahnesinden tiyatro ilhamlı toplama albüm: Tirat 

Tiyatro oyunlarında oyuncuların bir defada söylediği parça yani tirat, bir düşüncenin kesintisiz aktarımını sağlaması bağlamında rap’in flow’uyla yakın bir ilişki kurar fikrinden yola çıkarak kurgulanmış yepyeni bir toplama albüm dinlemeye açıldı. 

Warner Music etiketiyle, Türkçe rap’in kalemi en kuvvetli olanlarını, yeni nesil şairlerini bir araya getiren Tirat adlı uzunçalarda; Allame, Cash Flow, Motive, No.1, Ahiyan, Şehinşah ve Şanışer’den birer parça buluyor. 

şehinşah tirat
Şehinşah

Cash Flow bu tür projelerin, birbirinden bağımsız olarak üreten müzisyenler arasındaki etkileşimi artırdığına, yeraltı hip hop sahnesini birbirine bağladığına inanıyor. Şehinşah ise sonik olarak çeşitlilik içeren koleksiyonda duyulan farklı tınıların yeni işlere ilham verme olasılığını şu sözlerle anlatıyor: “Beklentilerin farklı formlarda gerçekleşeceği, tabuları yıkan, yeni lezzetler keşfedilebilecek bir albüm.”

Açılışı, Shakespeare’in “Atinalı Timon” tiradıyla sürpriz bir isim, Erdal Beşikçioğlu yapıyor. Prodüktör koltuğunda ise albümde yer alan Motive, Ahiyan gibi isimlerle geçmişte de güçlerini birleştiren Osman Çello oturuyor.

Her şarkının klibi, müzisyenlerin kişisel YouTube kanallarında yayında. Sözleri de takip edebileceğiniz kliplerin kamera arkasında olanlar da Spotify Türkiye’nin Instagram hesabında. Tirat’ın lansman konseri, tüm ekibin katılımıyla 5 Haziran’da Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde olacak.

Albümün parça listesi ise aşağıda:

1-Tirat by Erdal Beşikçioğlu – Tirat
2- Allame – Poz
3- Cash Flow – Vatos Locos
4- Motive – Sherlock Holmes
5 – No.1 – Rockstar
6- Ahiyan – Yalancılar
7- Şehinşah – +28
8- Şanışer – Gitmek