“Twin Peaks” box seti, diziyle ilgili tüm ayrıntıları ifşa ediyor

David Lynch’in tüyleri diken diken eden Twin Peaks  evreninden Twin Peaks: From Z to A adlı bir box set geliyor. Dizinin bütün yapboz parçalarını bir araya getirecek olan koleksiyon sadece Blu-ray olarak satışa sunulacak. Ayrıca setin içinde dizinin üç sezonuyla birlikte dizinin öncesini anlatan film Fire Walk With Me, silinen sahneler, röportajlar, sahne arkası görüntüleri ve çok daha fazla eklenti yer alacak. Eklentinin içerisinde 20 saatlik yeni bir içerik bile bulunacak. Dünya çapında sadece 25 bin kopyayla sınırlı sayıda satışa sunulacak olan koleksiyon 10 Aralık tarihinde piyasada olacak. 

İkonik yönetmen, “Sizi görmek çok güzel eski dostlarım” mesajıyla setin görsellerini Twitter’dan paylaştı. Daha önce yayınlanmayan ama varlığı ile gündeme gelen içerikler arasında Lynch’in üçüncü sezonu çektiği kamera arkası kayıtları bulunuyordu. Bunların hepsi Blu-Ray sette yer alacak. Aynı zamanda Ajan Dale Cooper’ı canlandıran Kyle MacLachlan, Laura Palmer rolündeki Sheryl Lee ve daha birçok aktörün editlenmemiş performansları izlenebilecek. 


From Z to A’den önce biraz daha kompakt bir set olan Twin Peaks: The Televizion Collection da DVD ve Blu-ray olarak satışa girecek. 15 Ekim’de çıkacak koleksiyonda eklentilerin birçoğu yer alsa da kışın yayınlanacak olan box set kadar kapsamlı olmayacak. 

Yazı: Cansu Çubukçu