“Twin Peaks VR”: Red Room hiç olmadığı kadar yakın

David Lynch’in organize ettiği ve her yıl kışkırtıcı bir programa ev sahipliği yapan Festival of Disruption ’ın bu yıl katılımcılarına büyük bir sürprizi var.  FBI ajanı Dale Cooper olarak Twin Peaks alemine dalmaya hazır mısınız?

Büyük kısmı son Twin Peaks sezonundan anlar etrafında kurulu bir VR deneyimi yaratan Collider Games ve Showtime, serinin hayranlarına  benzersiz bir fırsat sunmaya hazırlanıyor. Dizinin önceki sezonlarına referans veren kimi detayların da yer alacağı Twin Peaks VR, Los Angeles’ta 13-14 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek festivalden sonra da Steam’de satışa çıkacak.

Her Twin Peaks tutkununun hayali olan Red Room’u ziyaret etmeye şimdilik en yakın opsiyon Twin Peaks VR gibi duruyor. Festivalin müzik programında da Dover Quartet’in Twin Peaks müziklerini çalacağı özel bir konser bulunduğunu da hatırlatalım. Festival of Disruption ’da bu yıl Mercury Rev, Mike Patton, TOKiMONSTA gibi müzikal konukların yanı sıra Grace Jones, Francis Ford Coppola ve Barry Gifford gibi isimler de konuşmacı olarak yer alıyor.

Hem Twin Peaks VR deneyiminden hem de festivalden paylaşımlar için önümüzdeki haftayı bekliyoruz!