Ty Segall ve Cory Hanson’dan iki nefis iş birliği

Müzik evreninin en üretken ve geniş perspektifli kişilerinden olma unvanını sonuna kadar hak eden isimlerden biri olan Ty Segall, iki yeni parça daha yayımladı.

Fiziksel mesafelenme süreci birçok sanatçının eski kayıtlarının, kaybolduğu düşünülen parçalarının gün ışığına kavuşmasına vesile oldu. “She’s a Beam” ve “Milk Bird Flyer” isimli bu iki parça da Wand vokalisti Cory Hanson’la 2015’te kaydediliyor ve geçtiğimiz günlerde arşivlerden çıkarılıp paylaşılıyor. Bu iki parçanın Bandcamp üzerinden elde edilen tüm geliri, Black Lives Matter Los Angeles’a bağışlanacak. 

Ty Segall’in üretkenliği kendi çemberinde sınırlı kalmıyor. Drag City bünyesinde kurduğu plak şirketi GOD? sayesinde birçok müzisyenin keşfedilmesini sağlıyor. Durmadan geliştirdiği enstrüman becerileriyle aynı zamanda birçok iş birliğinde de rastladığımız Segall, müziğini ulaşabildiği her yolla taze tutup çeşitlendirmekten hiç vazgeçmeyecek gibi. Geçtiğimiz mart ayında Harry Nilsson’ın efsanevi albümü Nilsson Schmilsson’ı yeniden yorumlayan müzisyenin iş birliği içinde olduğu isimler arasında Brian Chippendale, White Fence, Mikal Cronin, Charles Moothart gibileri var. 

Yazı: Asena Büyük