Üçüncü "Yerli Baskı Festivali" bugün Arkaoda'da

Her sene yerli bağımsız müzik sahnesinden çeşitli plak şirketlerinin katıldığı Yerli Baskı Festivali, bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Arkaoda’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek festivalde Shalgam Records, Domuz Records, Olmadı Kaçarız ve Müzik Hayvanı ekiplerinden Reverie Falls On All, Özgün Semerci, Can Güngör ve Gap In Delay performans sergileyecek.

Saat 19:00’da başlayacak konserlerin yanı sıra söz konusu etiketlerin yayınladığı albümler ve çeşitli ürünler de satılıyor olacak. Hatırlatmamızı yapalım, Domuz Records kataloğunun ilk iki albümü olan Özgün Semerci’nin Bulandı Sularım ve Jakuzi’nin Fantezi Müzik albümlerinin kasetleri de ilk kez festivalde satışa çıkıyor.

Uzun zamandır İstanbul’da konser vermeyen Reverie Falls On All, geçtiğimiz yıl altı seneye yakın bir aranın ardından Rebloom isimli albümünü yayınlamıştı. Barkın Engin – Burak Tamer ikilisi, söz konusu albümden sonraki ilk Türkiye konserini bu akşam veriyor.

Daha önce Second grubuyla karşımıza çıkan Özgün Semerci de bluegrass ve folk etkileşimleri taşıyan ilk solo kaydını Domuz Records etiketiyle geçtiğimiz aylarda yayınlamıştı. Semerci, bu yaz İngiltere’de düzenlenen Beer & Bluegrass festivalinde sahne alacak.

Festivalde Olmadı Kaçarız’ı temsilen sahne alacak olan Can Güngör de geçtiğimiz yıl yayınladığı ilk solo albümü Silik Düşler‘de yer alan her biri birbirinden akıcı şarkılarıyla kısa sürede bağımsız müzik sahnesinin en dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Akustik performansıyla Yerli Baskı Festivali’ne konuk olacak Can Güngör, geçtiğimiz haftalarda ilk klibini “Uçurumlardan” isimli parçası için yayınlamıştı.

Bidar Kalender ve Safa Kocaoğlu’nun projesi Gap In Delay geçtiğimiz haftalarda The Binding Memory isimli bir EP ile karşımıza çıktı. Elektronik müziğin çeşitli alt dallarına lo-fi estetiğiyle yaklaşan ikilinin, EP’de yer alan “True Phase” parçasının canlı performans videosunu aşağıda görebilirsiniz.