Uluslararası KısaKes Film Festivali'nde finale kalan 12 film belli oldu

Dünyadaki öğrenciler için, öğrenciler tarafndan düzenlenen Uluslararası KısaKes Film Festivali’nde finale kalan 12 film açıklandı. 87 ülkeden katılan toplam 1389 filmden seçilen 12 film arasında Meksika, Arjantin, İran, İsrail gibi ülkelerden filmler de yer alıyor.

Aşağıda film listesini görebileceğiniz festival, 26-27-28 Ocak tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, St. Benoit Lisesi, Ortaköy Kültür Merkezi ve Feriye Sineması’nda gerçekleşecek. Yekta Kopan, Meltem Cumbul, Erol Mintaş, Zeynep Özbatur gibi isimlerle atölye çalışmalarının da yapılacağı festivalde, gösterimler Ortaköy Kültür Merkezi’nde yapılacak. Ödül Töreni ise 28 Ocak gecesi Feriye Sineması’nda yapılacak.

Festival jürisinde Türkiye’den Zeynep Özbatur, Özge Özpirinçci ve Rezan Yeşilbaş yer alırken, Venedik Film Festival direktörü Paolo Bertolin ve İngiliz yapımcı David Wilkinson da bulunuyor.

Festivalde animasyon ve kurmaca dallarında finale kalan 12 film şöyle:

Shades (Saul MASRI ­ MEKSİKA)
A Soccer Game Journal (Deniz ÖZDEN ­ TÜRKİYE)
Honey Honey (Pol DIGGLER­ İSPANYA)
Religatio (Jaime GIRALDO ­ KANADA)
Untitled Film (Ozan SERTDEMİR ­ TÜRKİYE)
It Hit Upon the Roof (Teymour GHADERI ­ İRAN)
Bob (Carlos Nahuel CERUTTI & DANIEL HERNANDEZ ­ ARJANTİN)
Playing Hooky (Ines GOWLAND ­ AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ)
KiaRex (Yandong QUI ­ AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ)
Oxygen (Murat KILIÇ ­ TÜRKİYE)
Sound of Longing (Amit KATZ ­ İSRAİL)  
Little Girl (Hakan BERBER ­ TÜRKİYE)

Festival hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayarak Uluslararası KısaKes Film Festivali’nin resmi sayfasına ulaşabilirsiniz.