Umut Çetin’in turuncu gün batımı: “Verirdim Kalbimi Sana”

2018 yılında “Seyrek” ve “Cosi” teklilerini paylaşan ve kayıtlarının devamını uzun zamandır gözlediğimiz Umut Çetin, “Verirdim Kalbimi Sana” isimli yeni parçasını yayımladı.

Müzisyenin sıcak gitar tınıları ve kıvrak perküsyonlarla kulakları okşayan estetiği bu kez biraz daha yumuşak tınılarda geziniyor. Bir gün batımını izlerken düşündüklerimizin işitsel dünyada hayat bulduğu “Verirdim Kalbimi Sana”, tatlı-acı hislerle damaklarda turuncu bir tat bırakıyor. Çetin’in “Verirdim kalbimi sana / Taşırsın çarpa çarpa” girişiyle keskin bir virajı dönerken; “İnsanın bencilliği / Cezasıdır kendine verdiği” sözleriyle kendi hayatlarımıza ilişkin düşüncelere dalıyoruz. “Verirdim Kalbimi Sana”nın bir de enstrümantal versiyonunu paylaşan müzisyen, yakın zamanda bir video klip de yayımlayacakmış.

Kayıtları Şen Bakkal Stüdyoları’nda tamamlanan “Verirdim Kalbimi Sana”nın söz ve müziği Çetin’e ait. Arka vokallerde Başak Ünal’ı, perküsyonlarda ise Velican Sagun’u dinliyoruz. Miks işlemlerinde Berkant Kılıçkap’la birlikte çalışan müzisyen, mastering işlemlerini JJ Golden ve Golden Mastering’e emanet etmiş. Şarkıyla kusursuz bir uyum içinde, dinleyenleri turuncu bir gün batımına davet eden parçanın kapak tasarımı da Başak Ünal’dan. 

Yazı: Asena Büyük