Universal Canavar Evreni’nin ilk filmi “The Mummy”den fragman

Universal’ın klasik canavar ve korku filmleri ve karakterlerini bir araya getireceği sinematik evreninin ilk yapımı olan The Mummy’den ilk görüntüler geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Yönetmenliğini Alex Kurtzman’ın üstlendiği ve oyuncu kadrosunda Tom Cruise, Sofia Boutella, Russell Crowe ve Courtney B. Vance gibi isimlerin bulunduğu filmden ilk fragman da görücüye çıktı.

Billy Ray ve Jon Spaiths’in senaryosunu yazdığı film, bir anlamda, 1930’lardan beri çeşitli uyarlamaları çekilen The Mummy serisinin orijinal filminin yeniden çekimi. Günümüze uyarlanan ve askeri bir operasyonla ortaya çıkarılan antik bir mezarla birlikte olaylar gelişiyor. Son olarak 2012 yapımı dram filmi People Like Us‘ın yönetmenliğini üstlenen Alex Kurtzman, The Mummy‘yle birlikte başlangıcını yaptığı Universal Canavar Evreni’nde sonraki filmlerin de yapımcıları arasında yer alacak.

Bu filmde, seriye ismini veren mumya olan Prenses Ahmanet’i Sofia Boutella canlandırıyor. Boutella’nın söz konusu karakterini, Universal’ın yeni evrenindeki diğer filmlerde de görmemiz bir hayli olası. Yeni The Mummy fragmanında epey kısa bir sahnede gözüken Russell Crowe da Universal’ın yeni yapımlarında Dr. Henry Jekyll’ı canlandıracak. Önümüzdeki yıllarda The Invisible Man, Wolf Man, Van Helsing, Frankenstein gibi klasikleşmiş canavar ve korku odaklı film ve karakterlerle birlikte genişleyecek olan Universal Canavar Evreni, özellikle son yıllarda gişe başarılarıyla dikkat çeken Marvel Sinematik Evreni’nin açtığı yoldan ilerleyecek gibi görünüyor.

Aşağıdaki bağlantıdan 9 Haziran’da gösterime girecek yeni The Mummy filminin fragmanını izleyebilirsiniz.