Warner Bros., “Funko” figürlerinin animasyon filmini çekecek

Popüler kültürün hemen her katmanında yer alan karakterleri koca gözlü figürlere dönüştüren Funko’nun ilk sinema macerası için geri sayım başladı.

Funko’nun film haklarını alan Warner Bros.’un alt oluşumlarından Warner Animation Group bünyesinde hazırlanacak film, muhtemelen The LEGO Movie serisinin yakaladığı başarıdan ilham alınarak projelendirildi. Funko CEO’su Brian Mariotti her ne kadar “Bu filmin daha fazla oyuncak sattırmakla bir ilgisi yok” açıklamasını yapsa da buradan baktığımızda filmin en büyük amacının “daha fazla oyuncak sattırmak” olduğu görülüyor.

“Warner Animaton ekibinin film için harika ve özgün fikirleri var” diyen Mariotti, markasının bu yeni yolculuğu için epey heyecanlı. 20 yıldır Warner Bros. yapımlarının özel figürlerini hazırlayan Funko’nun animasyon film uyarlamasının nasıl bir hikâye etrafında kurgulanacağı da büyük soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Stranger Things’den Rick & Morty’ye, Ghostbusters’dan Marvel sinematik evrenine, müzisyenlerden video oyunlarına, popüler kültürün her ucuna kollarını uzatan Funko’nun filminde de bu tür serilerden tanıdık simaları göreceğiz. Warner Bros.’un projenin yapımını üstlenmesi, şirketin filmlerindeki karakterlerin çoğunlukta olacağına işaret ediyor olabilir.

Oscar’a aday gösterilmiş senarist Teddy Newton’ın yazacağı Funko filmini yeni Garfield filminin yönetmeni Mark Dindal’ın çekeceği konuşuluyor.