WE’RE LOUD İstanbul’a Rashit ve Low Sexual Desire’la geri sayım

19-20-21 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek WE’RE LOUD İstanbul Festivali öncesinde ısınma turu Peyote Muaf’ta gerçekleşecek. 5 Ekim akşamı İstanbul punk tarihinden iki kült grubu sahneye taşıyacak olan partide WE’RE LOUD Yunanistan’da 10 Slovenly Günü isimli belgesel de gösterilecek.

Festivalin ön partisinde sahnede olacak gruplar, 1980’lerin sonunda Headbangers ve Nothing gruplarının elemanlarının bir araya gelmesiyle kurulan ve o dönemle anılan Low Sexual Desire ve 1990’lardan bu yana şehirdeki punk kültürünün önemli figürlerinden olan Rashit. İki konserin ardından Slovenly Recordings’den Peter Mechetti ve Toprak Basgit plaklarıyla 50’ler rock’n’roll’undan 70’ler punk’ına uzanan bir seçkiyle DJ kabinine geçip partiyi sürdürecek.

WE’RE LOUD İstanbul’un üç günlük biletlerinin satışının da bu gece yapılacağını ve geriye sadece 100 bilet kaldığını da hatırlatalım. The Raws, Poster-iTi, Cavemen ve Biznaga gibi isimlerin çalacağı WE’RE LOUD İstanbul’un detaylarına buradan, 5 Ekim’de gerçekleşecek hazırlık partisinin detaylarına da buradan ulaşabilirsiniz.