Werner Herzog’dan “Star Wars” itirafı

Yönetmen Werner Herzog, Star Wars evreninin Disney+’ta yayınlanacak yeni dizisi The Mandalorian’ın bir bölümünde karşımıza çıkacak. Geçenlerde kendi filmlerini korsan olarak izleyen sinefilleri desteklediği açıklamasını paylaştığımız Herzog’un Star Wars filmlerine dair sözleri de kaş kaldıracak cinsten.

Associated Press’e bir röportaj veren Herzog, bugüne dek hiçbir Star Wars filmini izlemediğini belirtti. Birkaç filmin fragmanını gördüğünü söyleyen Herzog, buna rağmen The Mandalorian’ın prodüksiyonundan, senaryosundan ve karakter yazımından fazlasıyla etkilendiğini söylüyor. Dizide canlandırdığı karakteri “Asla güvenemeyeceğiniz biri” olarak tanımlayan Herzog’un röportajını aşağıda izleyebilirsiniz.

Başrolünde Pedro Pascal’ı izleyeceğimiz The Mandalorian, Return of the Jedi filminde yaşananların birkaç yıl sonrasında geçecek ve Jango – Boba Fett ikilisini takip eden yeni bir kelle avcısını merkezine alacak. Diziyle ilgili bir başka gelişme de yapımcı Jon Favreau’nun ikinci sezon için anlaşmaya varmış olması. Disney ve Lucasfilm ekiplerinin Favreau’nun ilk sezon için yaptığı çalışmalardan fazlasıyla memnun olduğu ve 2020 yazında prodüksiyonu başlayacak ikinci sezonda da onunla çalışmaya devam etmek konusunda hızlı bir karar verildiği gelen haberler arasında.