Wes Anderson evrenine hoş geldin Tom Hanks

Biz 74. Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapan The French Dispatch’i gözümüz yollarda beklemeye devam edelim, bir sonraki Wes Anderson filmine dair ağız sulandıran gelişmeler sızmaya devam ediyor. 

Henüz ismi ve konusu belli olmayan projeye dair bildiklerimiz oldukça sınırlı aslında ama uzun yıllardır setlerini Avrupa topraklarında kurmayı tercih eden yönetmenin bu seferki rotasını İspanya olarak belirlediğine hâkimiz. Ayrıca Anderson evreninin gedikli oyuncularından Bill Murray, Tilda Swinton ve Adrien Brody’nin kadroya dâhil olduğuna da…

İspanya semalarına uçacak bu 3 isme, daha önce bir Anderson filminde yer almamış, sürpriz bir ismin de katıldığı ortaya çıktı: Tom Hanks! Hanks kalibresindeki bir oyuncunun başat karakterlerden birine hayat verileceği varsayılabilir fakat The Hollywood Reporter’ın duyduğu fısıltılar kendisini küçük bir rolde izleyeceğimizi işaret ediyor – hatta belki de cameo olarak. Yönetmenin dev kadrolara sahip filmlerine katılan en meşhur yıldızların bile rollerin boyutuna takılmadığına uzun yıllardır alışığız öte yandan.

Gizemli proje için Madrid’in güneydoğusundaki Chinchón kasabasına iddialı setlerin kurulduğunu, ayrıca klasik westernlerde görmeye alışık olduğumuz cinsten çöl manzaralarının ve bir tren istasyonunun inşa edildiğini geçtiğimiz aylarda, İspanya menşeli haber sitesi El Pais duyurmuştu. Yine de filmin western türünün kodlarını taşımayacağı tahmin ediliyor.