“Westworld” 3. sezonunun yayın tarihi açıklandı

Yakın bir gelecekte teknolojinin ne gibi korkutucu sonuçlar getirebileceğini inceleyen HBO yapımı Westworld’un üçüncü sezonuyla 15 Mart 2020’de aramıza döneceği açıklandı. Uzun süredir bu ânı bekleyen hayranlar için yeni sezona dair verilen ipuçları arasında mekânsal değişikliklere hazırlıklı olmamız gerektiğinin yanı sıra diziye katılacak yeni yüzler de açıklandı. 

Dizinin yaratıcısı Jonathan Nolan geçtiğimiz sene San Diego Comic-Con’da distopik gelecekte geçecek üçüncü Westworld sezonunun Ridley Scott’ın efsanevi Blade Runner’ından ilhamla hazırlandığı açıklamasıyla heyecanı iyice körüklemişti. Yayın tarihi duyurusuyla birlikte paylaşılan teaser’dan aldığımız haberler ise Hong Kong’da alevlenen geniş çaplı protestolar ve seçilmiş ABD başkanının suikasti diyerek çeşitleniyor… 

Yeni paylaşılan detaylara göre Emmy ödüllü dizinin oyuncularından Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Tessa Thompson, Jeffrey Wright dizide kalmaya devam edecekken, Aaron Paul, Vincent Cassel, Lena Waithe, Scott Mescudi, Marshawn Lynch, John Gallagher, Michael Ealy ve Tommy Flanagan gibi sürpriz isimler de kadroya katılacak. Öğrendiğimiz bir diğer detay ise yeni sezonun, eski sezondan daha kısa süreceği.

Yazı: Eylül Aytan