Whitney Houston’ın hayatını anlatacak yeni bir film için çalışmalar başladı

The Two Popes, Bohemian Rhapsody, Darkest Hour ve The Theory of Everything filmleriyle Oscar’a aday gösterilen senarisi Anthony McCarten, bu kez Whitney Houston biyografisi için kolları sıvadı. Adı I Wanna Dance With Somebody olacak film, The Whitney Houston Estate, Primary Wave, Grammy ödüllü yapımcı Clive Davis ve senarist McCarten’ın güçlerini birleştireceği ortak bir proje olacak.


Houston’ı küçük yaşlarda keşfeden ve onunla uzun yıllar boyunca çalışan yapımcı Davis, daha önce çekilen iki Houston belgeselinden duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti. The Guardian’ın haberine göre, yapımcıyı hayal kırıklığına uğratan belgeseller Nick Broomfield’in Whitney: Can I Be Me ve Kevin Macdonald’ın Whitney’si. Davis filmlerin beyaz ayrımcılığıyla çekildiğini savunuyor. Houston’ı ya Robyn Crawford ile ilişkisi üzerinden dramatik bir şekilde ele aldıklarını ya da bağımlılığıyla mücadelesiyle sanatçının kişiliğini ve hayatını sınırlandırdıklarını söylüyor. 

Clive Davis, çekilecek biyografik filme ve senaristine duyduğu güveni de şöyle ifade ediyor: “Whitney’yi tam anlamıyla ortaya çıkaracak, müzikal açıdan zengin bir senaryo yazacağına inanıyorum.” Filmin rejisi için şu sıralar Stella Meghie ile görüşülüyor. Meghie son olarak Issa Rae ve Lakeith Stanfield’in başrollerde olduğu The Photograph’ı yönetmişti.

Yazı: Işıl Saykan