Willem DaFoe, "Justice League" filminde rol alacak

Daha önce Marvel’ın sinematik evreninde rol almış olan ünlü oyuncu Willem DaFoe, 2017’de vizyona girecek ve çizgi roman okurlarının adeta geri sayım yaptığı DC Comics uyarlaması Justice League‘in oyuncu kadrosuna katıldı.

Sam Raimi’nin yönettiği 2002 yılında yayınlanan Spider-Man filminde Green Goblin karakteriyle karşımıza çıkan DaFoe, bu kez iyi karakterlerden birini canlandıracak. Karakteriyle ilgili daha fazla ayrıntı henüz paylaşılmış değil. Zack Snyder’ın yöneteceği filmde Batman, Superman ve Wonder Woman karakterlerini, Batman v Superman: Dawn Of Justice filminde olduğu gibi Ben Affleck, Henry Cavill ve Gal Gadot canlandıracak.

Ayrıca söz konusu filmin oyuncu kadrosunda Aquaman karakteriyle Jason Momoa, Cyborg karakteriyle Ray Fisher, The Flash karakteriyle de Ezra Miller bulunuyor. Justice League‘le ilgili bir başka ilginç detay da, Willem DaFoe ile birlikte 2002 yapımı Spider-Man‘de rol almış olan J.K. Simmons’ın da oyuncu kadrosunda olması. Spider-Man‘de Peter Parker’ın çalıştığı gazetenin editörü olan J. Jonah Jameson’ı canlandırmış olan J.K. Simmons, Justice League‘de James Gordon karakteriyle karşımıza çıkacak

Son olarak Arjantinli yönetmen Hector Babenco’nun yazıp yönettiği My Hindu Friend filminde rol alan Willem DaFoe, bu yıl birçok farklı yapımda karşımıza çıkacak. Edward Bunker’ın aynı isimli romanından uyarlanan Dog Eat Dog‘da Nicolas Cage ve Louisa Krause ile başrolleri paylaşan DaFoe’yu, daha çok çeşitli televziyon programlarının yapımcısı olarak tanınan Mark Williams’ın ilk yönetmenlik deneyimi olacak The Headhunter’s Calling filminde de Allison Brie ve Gerard Butler’la birlikte izleyeceğiz.