Yakında izleyeceğimiz 5 çizgi roman uyarlaması

Legion, Deadly Class ve The Umbrealla Academy gibi nitelikli örneklerle birlikte çizgi roman uyarlamalarının beyaz perdeden televizyona sıçrayışı izleyici için de daha cezbedici bir hal aldı. Filme nazaran daha uzun soluklu bir anlatıyla çizgi romanlardaki atmosferin detaylı bir şekilde ekrana yansımasına tanıklık ediyoruz.

Yakın gelecekte izleyeceğimiz çizgi roman uyarlamalarına bakarken de ağzımızın suları akıyor. Daha önce farklı formatlarda izlediğimiz serilerden ilk kez sinematik olarak uyarlanacak evrenlere, yoldaki beş heyecan verici çizgi roman uyarlamasına buyurun.

Watchmen Alan Moore ve Dave Gibbons ikilisinin 1986’da yayımladığı Watchmen, süper kahraman maceralarına getirdiği yenilikçi yaklaşımla kısa sürede kült mertebesine ulaştı. Daha önce sinema filmi olarak uyarlanan Watchmen, televizyonun yakın geçmişine damga vurmuş Lost’un yaratıcılarından Damon Lindelof tarafından dizi olarak uyarlanıyor. HBO’da yayınlanacak dizinin müzikleri de Trent Reznor ve Atticus Ross’tan. Dizi, 2019’un ikinci yarısında yayınlanacak.

Spawn Image Comics’in en popüler serilerinden Spawn yeni bir film uyarlamasıyla dönüyor. Serinin yaratıcısı Todd McFarlane’in yoldaki filmde yönetmen koltuğunda yer alacak olması Spawn okurları için heyecan verici detaylardan biri. 1997’de önce sinemaya ardından da televizyona uyarlanan Spawn’un yeni filminde başroller Jamie Foxx ve Jeremy Renner’ın.

Jupiter’s Legacy Netflix’in Mark Millar’ın çizgi roman evreni Millarworld’ün sinematik yayın haklarını almasıyla birlikte başlayan heyecanlı bekleyiş yakında son bulacak. Streaming platformu, Millarworld evreninden ilk olarak hangi serileri uyarlayacağını duyurdu. Mark Millar ve Frank Quitely’nin süper kahramanları, bilim kurgu ve tarih ekseninde sunduğu Jupiter’s Legacy bu ilk yapımlardan biri. Daha önce Buffy the Vampire Slayer ve Angel dizilerinde çalışmış, Starz’ın Spartacus dizilerinin yaratıcısı Steven S. DeKnight’ın uyarlamasında başrollerde Josh Duhamel, Leslie Bibb ve Ben Daniels’ı izleyeceğiz.

Invincible Robert Kirkman’ın yaratıcısı olduğu çizgi roman serisi Invincible, Amazon Video’da 2020’de yayınlanacak animasyon serisiyle ilk kez çizgi roman sayfalarının dışına çıkıyor. Babası yer yüzündeki en güçlü süper kahraman olan on yedi yaşındaki Mark Grayson’ın kendi süper güçlerini keşfetme sürecine tanıklık edeceğimiz Invincible’ın animasyon uyarlaması için oluşturulan seslendirme kadrosunda J.K. Simmons, Steve Yeun, Mark Hamill, Seth Rogen, Zazie Beetz ve Sandra Oh gibi isimler bulunuyor.

Marvel’s Howard The Duck Netflix’le olan iş birliğini yavaş yavaş sonlandıran Marvel, HULU’da yayınlanacak dört yeni animasyon serisi için anlaşmaya vardı. Marvel evreninin pek popüler olmayan kahramanlarına odaklanacak olan dört seri arasında 1986’da yayınevinin ilk sinematik uyarlaması olarak vizyona giren Howard The Duck’ın da yer alması sevindirici. Daha da sevindirici olan haberse, çizgi roman dünyasının en büyük kahramanlarından biri olan Kevin Smith ve birçok yetişkin animasyonunun senaristi Dave Willis’in serinin senaryosunu yazacak olması.