Kadife Sokak’ta “YanYana” iki gün

arkaoda, BİNA, Bant Mag. ortaklığı ve %100 Müzik’in destekleriyle gerçekleşecek iki günlük bir mini festival yaklaşmakta. İsmi YanYana. Konserler ve DJ setlerle 16-17 Şubat’ta iki mekânın farklı katlarına yayılacak.

YanYana’nın BİNA programını Semi Dönmez’in organize edeceği, synthesizer meraklılarını buluşturacak Modular Meeting başlatacak. R&B – hip hop sularında kendine özgü bir estetik yaratan Adakanbo’nun giriş kattaki konserinin ardından turntablism akımının İzmirli temsilcisi No Frost kabine geçiyor.

16 Şubat gecesi arkaoda’da Soul Clap Records ve Fool’s Gold gibi etiketlerle yaptığı yayınlarla da tanınan Zeynep Erbay’ın DJ setiyle start alacak. Elektronik sesler ve psikedelik Anadolu tınılarını harmanlayan Cem Yıldız’ın konserinin ardından, kendisiyle iNSANLAR grubunda da birlikte çalışmış olan Barış K. dümeni devralacak.

Mini festivalin ikinci gününde BİNA’daki ilk konuğumuz Berlin’de yaşayan non-binary müzisyen, performans sanatçısı ve aktivist Anthony Hüseyin. Geçtiğimiz aralık ayında Partiyi Durdurun! adlı albümünü yayımlayan Min Taka’nın konseriyle devam edecek gecenin ardından İrlandalı DJ, organizatör ve koleksiyoner DJ Fitz ile selector Volkan Judocu’nun setleri eşliğinde dans edeceğiz.

arkaoda da ise cumartesi gününün ilk performansı, 1990 adlı dördüncü albümüyle sıcak ve nostaljik hisler yayan Brek’ten. Müstesna Records kurucusu Ece Özel’in DJ setinin ardından arkaoda kabinine geçecek isim Macadam Mambo üyesi Fransız DJ Sacha Mambo olacak.

Etkinliklere katılım ücretsiz fakat mekân kapasitesiyle sınırlıdır.
Poster: Deniz Bankal

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/

Arka Oda

Adres:
Caferağa, Kadife Sk. No:18/A, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902164180277
Web Sitesi:
https://www.arkaoda.com