“Yeni Yerli Konserler”de sizi neler bekliyor?

Babylon’un New East Waves’le ortak projesi Yeni Yerli Konserler, ilk buluşmasını yarın akşam altı konserlik özel bir programla gerçekleştiriyor. Yerli müzik sahnesinin genç ve dikkat çekici isimlerine sahnesinde yer verecek olan Babylon’un bu serisinin açılışını yapacak isimlerden birer parçayla yarına hazırlanıyoruz.

CanOzan

2015-2017 yılları arasında yayınladığı üç albümü; Nova Norda’dan Deniz Tekin’e farklı müzisyenlerle yaptığı iş birlikleri ve karakteristik şarkı yazımıyla adından sıkça söz ettiren CanOzan, şu sıralar akustik parçalardan oluşan bir albümün hazırlıklarını sürdürüyor.

İrem Candar

İskender Paydaş ve Teoman’la yaptığı çalışmalarla adını duyuran İrem Candar, müziğe verdiği birkaç yıllık aranın ardından şamanik müzikler ve terapi müziklerinden etkilenerek yeni bir albüm için hazırlıklara koyuldu.

Nova Norda

Geçtiğimiz şubat ayında dinleyicilerinin huzuruna çıkardığı manidar isimli  “Çıktım Bi Yola” teklisiyle kendine has bir elektro pop vaat eden Nova Norda, 2018’in yerli sahnede en dikkat çekici isimlerinden biri oldu.

Birkan Nasuhoğlu

Alternatif rock grubu Yedinci Ev’le tanıdığımız Birkan Nasuhoğlu, geçtiğimiz yıl Elçin Orçun eşliğinde yayınladığı iki teklinin ardından solo kayıtlarına yoğunlaşmış durumda. Nasuhoğlu, son yıllarda dijital platformlarda en çok dinlenen yerli müzisyenlerden biri.

Fikri Karayel

Kendi bestelerini yapmaya ve paylaşmaya başladıktan sonra kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Fikri Karayel’in şarkılarını şimdiye dek çeşitli filmlerde de duyduk. An itibariyle yeni bir albüm hazırlığında olan Karayel, deep house’a selam duran alt yapısıyla ilginç bir yola saptığının izlerini veren son şarkısı “Yol”la gündemde.

Ufuk Kevser

Kariyerine 2010 yılında yayınladığı ilk rap albümüyle başlayan Ufuk Kevser, sonraki yıllarda elektronik müzik ve prodüktörlükle ilgilenmeye başladı ve Pamela’dan Yüzyüzeyken Konuşuruz’a birçok isim için remikslere imza attı.

Etkinliğin detayları için buraya tıklamanız yeterli.