Yeni Alejandro Gonzalez Iñárritu filmi ufukta göründü

En son 2015’te The Revenant ile En İyi Yönetmen dalında Oscar dâhil sayısız ödül kazanan Meksikalı sinemacı Alejandro Gonzalez Iñárritu’nun yeni uzun metrajı ufukta göründü. Haberler yeni filmin, Iñárritu’nun memleketi Mexico City’de geçeceğine ve isminin Limbo olacağına işaret etmekte.

Filmin konusu hakkında bir açıklama yapılmadı ama Meksika’nın sosyolojisine ve politik durumuna değinecek bir hikâye olacağı yönünde görüşler hâkim. Nitekim The Film Stage, Iñárritu ve ekibinin geçtiğimiz yıl Meksika’daki Chapultepec Kalesi etrafında, 90’ları yansıtan kıyafetler giymiş oyuncularla deneme çekimleri yaptığını bildirmişti. 

Limbo’ya dair elimizdeki kesin bilgilerden biri de Lucrecia Martel’in yönetmenliğini yaptığı Zama’dan (2017) hatırlanabilecek Daniel Giménez Cacho’nun oyuncu kadrosunda yer aldığı. Pan’s Labyrinth ile Oscar kazanan prodüksiyon tasarımcısı Eugenio Caballero da Iñárritu’nun yeni filmi için bir araya getirdiği ekipte.

Alejandro Iñárritu, 2015’den bu yana bir Nike reklam filminde yönetmenlik yaptı ve José Álvarez yönetmenliğindeki Los Ojos del Mar‘ın yapımcılığını üstlendi. 2017 yılında ise bir VR çalışması olan; Meksika-Amerika sınırındaki sığınmacıların dünyasını aktaran 20 dakikalık Carne y Arena’nın prömiyerini 70. Cannes Film Festivali’nde yapmıştı.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...