Yeni Animal Collective albümü önümüzdeki ay geliyor

Animal Collective’den yeni bir double albüm geliyor. Tangerine Reef ismini taşıyacak albüm, grubun geçtiğimiz yıl Coral Morphologic isimli kolektifle birlikte sergilediği performanslardan kayıtlar barındırıyor.

Dünya genelinde resiflerin korunması için bireyleri bilinçlendirmek ve bu konuda bir farkındalık yaratmak için Coral Morphologic’le birlikte bir dizi performans sergileyen ve bu konunun önemini vurgulamak isteyen Animal Collective üyelerinden Deakin, Avey Tare ve Geologist’in yer aldığı projenin albümü, 17 Ağustos’ta yayınlanıyor. Fransız perakende satış sitesi Fnac’ın bir hatası sonucu internette hakkında haberler çıkmaya başlayan albümle ilgili resmi açıklama, grubun bir hayranının Instagram’dan gelen sorusuna verdiği yanıtla geldi.

animalcollectiveinstagram

Son olarak 2016 yılında Painting With albümünü yayınlayan ekibin her bir üyesi geride kalan iki yıl içerisinde çeşitli solo kayıtlar yayınlamıştı. Her dönem dinleyicilerini şaşırtmayı becerebilen nadir gruplardan biri olan Animal Collective’in “gezegeni derinden ilgilendiren bir sorun için hazırlanmış soundtrack” olarak tanımladığı Tangerine Reef ’te bizi neler beklediği şimdilik merak konusu.