Yeni bir The Simpsons video oyunu mu geliyor?

Animasyon dünyasının en eğlenceli ailelerinden The Simpsons’ın yeni bir video oyunu uyarlaması geliyor (olabilir). Haziran ayında Los Angeles’ta gerçekleşecek E3 2019 fuarı kapsamında bir The Simpsons paneli gerçekleşecek olması, uzun bir aranın ardından serinin bir video oyunu uyarlamasının hazırlandığı söylentilerini gündeme getirdi.

Her sene oyun meraklılarının heyecanla beklediği E3, birçok video oyununun ilk görüntüleri ve duyurularının paylaşıldığı panelleriyle, bu sene 11-13 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. E3 organizasyonunun resmî hesabından paylaşılan tweet, açılış gününde The Simpsons yazarları ve yapımcılarının katılacağı bir panele davet ediyor.

Şimdiye dek birçok farklı video oyunu uyarlaması hazırlanan The Simpsons’ın bu mecradaki yolculuğu pek de başarılı değil. En son The Simpsons oyunu Electronic Arts tarafından 2007’de yayınlanmıştı. E3 duyurusunun ardından sosyal medyada çıkan söylentiler de 2003 yapımı The Simpsons: Hit & Run oyununun yeni versiyonu üzerine yoğunlaşıyor. Yakın gelecekte bir The Simpsons oyunu geleceği aşikâr ama detaylar için 11 Haziran’a dek sabretmemiz gerekecek.