Yeni Courtney Barnett albümü ufukta göründü

Son stüdyo albümü Tell Me How You Really Feel’ı 2018’de yayımlayan Avustralyalı müzisyen Courtney Barnett, pandemi günlerinin bir mahsulü olan 3. albümünü duyurdu. Things Take Time, Take Time ismini verdiği yeni albümü için 12 Kasım’a randevu veren Barnett, açılış şarkısı “Rae Street”i de klibiyle birlikte paylaştı.

Parça ismini Fitzroy’daki bir sokaktan alıyor. W.A.M. Bleakley tarafından çekilen klipte de tüm sakinleri Courtney Barnett olan bir mahalleyi ziyaret ediyoruz. Çöpleri toplayan Courtney Barnett, yemek siparişini getiren Courtney Barnett, evinde gitar çalan Courtney Barnett, köpek gezdiren Courtney Barnett, haber sunan Courtney Barnett…  Farklı paralel evrenlerden bir sürü Rick Sanchez’i bir arada gördüğümüz bir Rick and Morty bölümünü anımsatan klibi buradan izleyebilirsiniz.

Marathon Artists etiketiyle yayımlanacak Things Take Time, Take Time’ın yaratım sürecinde Warpaint davulcusu Stella Mozgawa’yla birlikte çalışmış Barnett. İkili, 2017 çıkışlı Barnett – Kurt Vile albümü Lotta Sea Lice için de beraber stüdyoya girmişti. Mozgawa’nın diskografisinde Cate Le Bon, Kim Gordon, Regina Spektor ve Ed Harcourt gibileriyle yapılmış iş birlikleri de var.

Courtney Barnett’in interaktif turne günlükleri

Barnett, pandemi günlerinde arşive dalmış ve kendi konserlerine dair bir günlük gibi kurguladığı yeni bir platform yaratmıştı. courtneybarnett.live adresinde 2007’den bugüne Courtney Barnett’in tüm turnelerinden ses ve görüntü kayıtlarının yanı sıra fotoğraflar, konser afişleri, setlistlerin buluştuğu bir arşiv var. “Backstage” kategorisinde Barnett ve ekibinin turne ve konserlerinin perde arkasına kafa uzattığımız fotoğraf albümleri mevcut. Bu koleksiyonun dinleyicilerinden gelecek kayıt ve fotoğraflarla genişlemesini isteyen Barnett, arşive katkıda bulunabileceğiniz bir alan da yaratmış.

Yükleniyor...