Yeni Foo Fighters albümünün büyük konuğu belli oldu: Paul McCartney

Bir süredir müzik basınında çeşitli söylentiler çıkmasına sebep olan, eylül ayında yayınlanacak Concrete and Gold isimli yeni Foo Fighters albümünün gizli konuk müzisyeni belli oldu. Albümde bir şarkıda The Beatles üyesi Paul McCartney ekibe eşlik ediyor; üstelik davul çalarak!Yoldaki albümle ilgili ilk açıklamalarında parçalardan birinde “Günümüzün en büyük pop yıldızlarından biriyle” çalıştıklarını duyuran Dave Grohl, bu ismin kim olduğunu uzunca bir süre paylaşmamıştı. Basında Taylor Swift, Beck ve Beyonce gibi isimler, yeni Foo Fighters albümünün olası konukları olarak öne çıkmıştı ama Dave Grohl ve arkadaşları beklenmedik yerden vurdu diyebiliriz.

Albümde konuk olduğu şarkıda davul çalan Paul McCartney’nin, stüdyoya geldiğinde henüz şarkıyı duymamış olduğu ve buna rağmen kayıtları iki tekrarda bitirdiği de gelen haberler arasında. ET Canada ile yaptığı röportajda Paul McCartney’den bahseden Dave Grohl, efsanevi müzisyenle iyi arkadaş olduklarını ve onun dünyadaki en harika kişiliğe sahip olduğunu dile getirdi.

Daha önce de çeşitli sebeplerle aynı sahneyi paylaşan Dave Grohl ve Paul McCartney, Grohl’un hazırladığı Sound City belgeseli için de bir araya gelmişti. Paul McCartney ve yaşayan Nirvana üyeleri “Cut Me Some Slack” isimli bir şarkı kaydetmiş ve Grammy kazanmışlardı.