Yeni Kurt Vile albümünden haberler var!

2013’te yayınladığı Wakin On A Pretty Daze albümünün ardından çeşitli single’lar yayınlayan ama fazla da ortalıkta gözükmeyen Kurt Vile, hazırlıklarını sürdürdüğü yeni albümü hakkında haberler verdi. Vile’a göre, bugüne dek yazmış olduğu en iyi şarkı bu albümde yer alacak!

Amerika’nın çeşitli eyaletlerindeki stüdyolarda kayıtlar yapan Kurt Vile, yeni albüm için kaydediyor olduğu şarkıları biraz karanlık, biraz üzgün ve biraz aşık olarak tanımlıyor. Albümde elektroniklerin ön planda olduğu şarkıların yanısıra banjo ve piyano ile çaldığı şarkıların da olduğunu belirten Vile, kayıtların bir kısmını bugüne dek Queens Of The Stone Age, Foo Fighters, Arctic Monkeys, Desert Sessions gibi grupların kayıtlarına evsahipliği yapmış olan Rancho de la Luna’da yapmış.

Vile’ın röportajında bahsettiği, bugüne kadar yazdığı en iyi şarkı da söz konusu stüdyoda kaydedilmiş. Philedelphialı müzisyen söz konusu şarkıdan şöyle bahsediyor:

”Herkes uyuyordu ve ben yaptığım kayıtları dinliyordum. Güneş doğdu ve ben etrafıma baktım. Hiçliğin ortasında, bu muhteşem, büyülü ve gizemli çölün ortasındayım ve en sevdiğim şarkımı kaydettiğimi anladım.”

Yeni albüm için belli ki çok fazla beklemeyeceğiz. Bu sırada eski Kurt Vile kayıtlarını dinlemeye devam! Buyrunuz, 2011 tarihli Kurt Vile albümü Smoke Ring For My Halo‘dan ”Baby’s Arms”.

https://www.youtube.com/watch?v=63KB-EJKdyI