Yeni Palmiyeler klibiyle Meksika usulü melankoli

2021’in ilk günlerinde yayımlanan yeni Palmiyeler albümü Şeytan Odama Geldi’den bir klip daha paylaşıldı. “Gel Yanıma” için çekilen klibin yönetmeni Meksikalı fotoğrafçı Melissa Lunar.

Bugüne dek çoğunlukla kendi kliplerini kendi çeken Palmiyeler, Toronto merkezli kreatif ajans Somewherelse tarafından kurulan çevrimiçi platform HUH’ın konuklarından biri oldu. HUH, şehirlerin ruh hâllerini keşfe çıkan uluslararası bir deney olarak tanımlanıyor. Farklı ülkelerden müzisyenler, gruplar ve sanatçıları buluşturan proje, belli duygu durumlarına odaklanan video klip iş birlikleriyle şekilleniyor. İstanbul ve Mexico City’yi buluşturan “Gel Yanıma”, serinin üçüncü yayını. Melankoli temasıyla şekillenmiş.

Planet HUH sayfasında, projenin keşif rotasında yer alan şehirlerin kültür sanat yaşantısına dair tanıtıcı içeriklere de yer veriliyor. “Gel Yanıma”nın prömiyeriyle birlikte İstanbul için hazırlanan platformda Ece Özel ve Yasemin Mori’nin kürasyonuyla birtakım tavsiyeler bir araya getirilmiş. Fluctuosa, Seda Erciyes, Masumiyet Müzesi, Büyük Ev Ablukada’nın Fırtınayt albümü ya da moda tasarımcısı Ümit Ünal gibilerine rastlayabileceğiniz seçkiye buradan ulaşabilir, farklı şehirlerde de benzer yolculuklara çıkabilirsiniz. 


Yükleniyor...