Yeni Sofia Coppola filmi “On The Rocks”tan şahane bir fragman

Sofia Coppola ve Bill Murray iş birliğini özleyenler için güzel haber! Dijital platform savaşlarına oldukça güçlü bir giriş yapan Apple TV+ ve dağıtımını yaptığı her filmle çıtayı yükseltmekte olan A24’un ortaklığında, merakla beklenen On the Rocks filminden ilk fragman gün yüzüne çıktı. Ekim ayında izleyeceğimiz projenin kadrosunda Rashida Jones, Marlon Wayans, Jenny Slate, Jessica Henwick ve Barbara Bain gibi isimleri de görmek mümkün.

“New York’a coşkulu bir aşk mektubu” olarak tanımlanan filmin odak noktasında; o âna kadar mutlu bir evliliği olduğunu düşünen, iki çocuklu yazar Laura ile sofistike, esprili ve oldukça çapkın babası var. Eşinin yeni iş arkadaşı ile fazlaca zaman geçirmesinden şüphelenen Laura, babası Felix’in yardımlarıyla Manhattan’ın altını üstüne getirecek. Ancak baba-kızın bu spontane dedektiflik macerası farklı bir yöne evrilecek ve yolculuğun kalbinde sağlamlaşan aile bağları yer alacak gibi.

En son 2015 yapımı Netflix şovu A Very Murray Christmas için bir araya gelen Coppola ve Murray’in isimlerini duyduğumuzda malum akla ilk Lost in Translation geliyor. Film, Coppola’ya “En İyi Orijinal Senaryo” Oscar ödülü kazandırmasının yanında; “En İyi Film”, “En İyi Erkek Oyuncu” ve “En İyi Yönetmen” gibi kategorilerde adaylık almıştı.

Yazı: Merdan Çaba Geçer