Yeni süpergrubumuz: The Jaded Hearts Club

Muse’dan Matt Bellamy, Blur’den Graham Coxon ve The Last Shadow Puppets’dan Miles Kane’in çekirdeğini oluşturduğu süpergrup The Jaded Hearts Club’dan ilk tekli geldi. Kane’in vokalini üstlendiği “Nobody But Me”, bir The Isley Brothers yorumu. 

The Jaded Hearts Club, ilk kez 2017 yılında Teenage Cancer Trust için düzenlenen dayanışma konserinde sahne almıştı. Bellamy, Kane ve Coxon’a grupta eşlik eden diğer isimler ise gitarist Jamie Davis ve Zutons davulcusu Sean Payne. 

Bellamy’nin ilk The Jaded Hearts Club şarkısına dair sözleri şöyle: “Geçenlerde bir yerde okuduğum zaman çok gülmüştüm: Rock müziğe artık ‘yeni’ caz müzik yakıştırması yapıyorlar. Rock sanki günden güne daha ezoterik bir hale bürünüyor. Tarihsel ve kültürel önemini kaybetmiyor ve caz gibi eski şarkıların yeniden keşfiyle yeni bir soluk yakaladı. The Beatles ve The Stones’un başlattığı müziğin ruhuyla, blues standartlarını harmanlama geleneğini modern bir tarzla yeniden yorumladık. Biz de grup olarak bu geleneğe sahip çıkmak istiyoruz.”

Bellamy’ye ek olarak “Los Angeles’da kimse Northern Soul’u duymuş gibi değildi. Biz İngiltere’nin kuzeyindeki müziğin, Amerika’nın müzik ruhuyla yaşadığı armoniyi ve aşkı seviyoruz” diyen gitarist Davis de grubun ilham aldığı temaları paylaştı.

Grup daha önceki performanslarında The Who’nun “My Generation”, Cream’in “Sunshine Of Your Love”, The Beatles’ın “Back In The USSR” ve Pink Floyd’un “Money” gibi klasiklerini yorumlamıştı. 

Yazı: Can Özsoy


Yükleniyor...