Yeni Tirzah şarkısıyla huzurlu bir ruhsal deneyim

Soul hissiyatlı deneysel pop şarkılarıyla tanınan İngiliz müzisyen Tirzah, Domino aracılığıyla 1 Ekim’de çıkacak 2. albümü Colourgrade’den bir tadımlık daha paylaştı.

“Tectonic”, “Sink In” ve “Send Me”yi takip eden 4. parça olan “Hive Mind”ı sık sık birlikte çalıştığı Coby Sey’le yazmış. Albümde parmağı olan müzisyen dostlarından Mica Levi de iş birliğinin bir diğer parçası. Minimal davul döngüsü etrafında genişleyen parça, Leah Walker ve Rebecca Salvadori’nin çektiği ve düzenlediği 10 dakikalık kısa bir filmle birlikte yayımlandı. Video Demotion albümünün 2018’deki turnesi sırasında sahne arkasında çekilen görüntülerinden oluşuyor.

Topluluğa, aileye ve su götürmez getirileri olan sürtüşmelerle uyum çabasına bir övgü niteliğindeki parça, bu anlamlı video ile tamamlanıyor. İzleyene de aileden hissettiren; en yakın arkadaşınızın çaldığı bir konser sonrası, onu tebrik etmeye ve kucaklamaya girdiğiniz bir kulis gibi. Yaşattığı ruhsal deneyim neşe dolu, huzurlu, sevecen.

Tirzah ve yakın çevresiyle haşır neşir olurken, kelebeğin kanat çırpışı naifliğinde akan ritmiyle daha özgür hissettiren kısa filme de buradan ulaşabilirsiniz.

Colourgrade’in kayıtları, müzisyenin ilk çocuğunun doğumundan kısa bir süre sonra başlamış ve 2. çocuğunun doğumundan kısa bir süre önce bitmiş. 1 yıl boyunca süregelen bilinçaltı hareketliliğinin bir anlık tasviri olarak tanımlanıyor. Albüm iyileşmeyi, minnettarlığı ve yeni başlangıçları araştırırken, bir yandan da sanatçı olarak çalışan bir anne ve çocuk arasında paylaşılan sevgi türünü keşfe çıkan bir müzisyenin çıkarım ve hislenimlerini belgeliyor.

Colourgrade şarkı listesi şöyle:

1. Colourgrade
2. Tectonic
3. Hive Mind (feat. Coby Sey)
4. Recipe
5. Beating
6. Sleeping
7. Crepuscular Rays
8. Send Me
9. Sink In
10. Hips

Yazı: Seda Karakaş

Yükleniyor...