Yeni Tool albümüne ''gerçekten'' az kaldı!

2006’da yayınlanan 10.000 Days albümünden bu yana yeni Tool albümü için kitlesel bir bekleyiş hakim. Grup üyelerinin anlaşmazlıkları, Maynard James Keenan’ın kendini şarap sektörüne vermiş olması gibi durumların yanısıra, geçtiğimiz yıl grup, bir telif hakkı problemi yüzünden sigorta şirketleriyle davalık olduklarını ve bunun ellerini kollarını bağladığını açıklamıştı. Davanın sona erdiği ve albüm hazırlıklarının hızlandığı müjdesini de gitarist Adam Jones verdi!

Söz konusu dava, Tool’un haklı bulunmasıyla mart ayının ilk haftası sona ermiş. Verdiği röportajda, bu milyon dolarlık dava sebebiyle grup olarak çok aktif olamadıklarını belirten Adam Jones, bunun Tool’un başına gelen en kötü şey olduğunu belirtti. ”Daha fazla turne yapabilir ve bu albümü çok daha önceden yayınlayabilirdik” diyen Adam Jones, gruptan bir üyenin ciddi bir sağlık sorunuyla uğraştığını ve bunun da kayıt sürecini uzattığını belirtti. Hangi Tool üyesinin hastalıkla mücadele ettiğni belirtmek istemeyen Adam Jones, bir şarkının tamamen hazır olduğunu ve üzerine çalışmak için bekleyen on tane daha şarkılarının olduğu müjdesini de verdi!

Yılan hikayesine dönen yeni albümün bu yılın sonlarında yayınlanmasını istediklerini söyleyen Adam Jones yine de artık 20’lerinde olmadıklarını ve bazı şeyler için acele etmeyeceklerini dile getiriyor. Bakalım yeni Tool albümü, hiçbir sıkıntı çıkmadan bu yıl sonlarında yayınlanabilecek mi! Aşağıda, Tool’un 2001 çıkışlı Lateralus albümünden aynı isimli parçayı dinleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=EDlC7oG_2W4