Yeni Yerli Konserler’in ikinci buluşması 22 Şubat’ta Babylon’da

Babylon’un yerli müzik sahnesinin yeni nesil seslerini bir araya getirdiği Yeni Yerli Konserler serisinin ikinci buluşması 22 Şubat Cuma akşamı gerçekleşiyor.

New East Waves iş birliğiyle hayat bulan serinin bu buluşmasında sahnede olacak isimler de Al’York, Barlas Tan Özemek ve The Young Shaven.

Al’York
Ankara çıkışlı rock’n’roll grubu Al’York, 2015’ten bu yana ülkenin birçok önemli müzik festivalinde sahne aldı. Eski usül rock’n’roll hissiyatını ve coşku dolu vokal partisyonlarını harmanlayan grup, son olarak We’re Gonna Burn Here isimli bir EP yayınlamıştı. Eğer gittiğiniz bir konserde yarın yokmuşçasına salınmak istiyorsanız, Al’York’un bitmek bilmeyen enerjisiyle bir an önce tanışmanız tavsiye edilir.

Barlas Tan Özemek
Uzun müzikal yolculuğunda yolu Korhan Futacı, Bülent Ortaçgil, Gaye Su Akyol, Konstrukt, Yasemin Mori ve nice isimle kesişen Barlas Tan Özemek, ilk solo albümü Yalancılar Kahvesinde’yi geçtiğimiz yıl Ada Müzik etiketiyle yayınladı. Nitelikli şarkı yazarlığıyla derdini direkt olarak anlatmayı alışkanlık edinen Özemek, farklı duygu durumlarını tetikleyen melodileriyle Yeni Yerli Konserler’in ikinci buluşmasında sahnede olacak. Barlas Tan Özemek’in bu konseri, yeni kurduğu triosuyla gerçekleştireceği ilk canlı performansı olacak.

The Young Shaven
Archie McKay, Todd Gibson, Jake Kanelos ve Orkun Bagatur’dan müteakip The Young Shaven, bağımsız müzik sahnesinde özellikle canlı performansıyla ismini duyurmuş bir grup. İstanbul çıkışlı post-punk grubu, 2016’da ilk albümünü yayınladıktan sonra çeşitli tekli ve 45’likler yayınladı. Geçtiğimiz yıl şehrin ev sahipliği yaptığı en yüksek tansiyonlu gecelerden birinde Oh Sees öncesinde etkileyici bir performans sergileyen ekip, bu kez de Babylon sahnesini ateşe vermek niyetinde.

Etkinliğin biletleri için buraya tıklayabilirsiniz.