Yerli sahneden taptaze ve dikkat çekici 6 bağımsız albüm

Şubat 2019’da yayınlanmış, bambaşka tınılardaki altı albümle bağımsız sahnede bu aralar neler olup bittiğine bir bakış.

Poster-İti – İnfilak (Yokluk Şarkıları)
(Bağımsız)

5 yıl sonra gelen yeni bir Poster-İti albümü! Konserleri gibi kan ter içinde bitirdiğiniz bir serüven İnfilak. Kayıtları Taner Yücel tarafından yapılan albüm, her geçen saniye boynunuzdan saran harharlı, kısa ve acılı hardcore punk’ıyla kulaklarınızı zevkten kanatacak.

Dahakara – Happiness Forgets
(R/act)
Endüstriyel ve karanlık tınıları sevenlerin kaçırmaması gereken bir albüm. Dahakara’nın yeni uzunçaları, son yıllarda bu taraflarda yükselen darkwave tınılarının peşine düşüyor. ELZ AND THE CULT düeti “Grim Reminder”a dikkat.

Volkan İncüvez – Kün
(Lin Records)
Ebren Trio, Hepyek, Debdebe gibi projeleriyle müziğin birçok farklı kulvarında üretimler yapan Volkan İncüvez, beş yılda tamamladığı ilk solo albümünü Lin Records’tan yayınladı. Tasavvuf felsefesi ve bilim ekseninde bir anlatı sunan Kün, müzik tarihinin ilk çok sesli konsept ney albümü olma özelliği taşıyor.

PatroMuzika – Idea (Orbeatal EP2)
(Bağımsız)
Daha önce Musicislove kolektifinin bir üyesi olan SaneBeatz projesiyle tanıdığımız Furkan Çevik’in, 90’lar trip hop’una referanslar taşıyan yeni müzikal kimliği PatroMuzika, Idea isimli albümünü Bancamp üzerinden paylaştı. Türün alışılmış ritimlerini merkezine alarak zengin ses örneklemeleriyle dikkati üzerinde istemeyen ama iyi bir eşlikçi olan bir çalışma.

Dou Bunny – Bedroom Demos
(Kare Müzikevi)

Dou Bunny’nin ilk uzunçaları olan Bedroom Demos, 2016-2018 yılları arasında yapılmış demo kayıtlardan oluşan bir derleme. 2000’ler başları, lo-fi ev kayıtları hissiyle kimi zaman sürprizler sunan şarkı formları kimi zaman da tekrarın içinde dinleyeni yoğuran Dou Bunny’nin evrenine olabildiğince salaş bir şekilde teşrif etmeniz bekleniyor.

Kuzgunla Ben – Kuzgunla Ben
(Robonima Records)
Ağırlıklı olarak deneysel ve tekinsiz tınıların peşine düşen Robonima Records’tan sürpriz bir rock albümü. Viyana’da yerleşik müzisyen Utku Yücel’in blues, rock ve elektronik etkileşimlerini bir araya getirdiği albüm, akılda kalıcı gitar cümleleriyle bezeli.