Yıldız isimlerle dolu “Cats” uyarlamasından bir fragman daha

Broadway tarihinin en büyük yapımlarından biri olan Cats’in epeydir beklenen sinema uyarlamasından bir fragman daha paylaşıldı.

Idris Elba, Rebel Wilson, Judi Dench, James Corden, Ian McKellen, Taylor Swift ve Jennifer Hudson gibi pek çok yıldız isim “Cats” müzikalinin film uyarlamasında rol alıyor. The Danish Girl ve The King’s Speech filmleriyle tanıdığımız Oscar ödüllü sinemacı Tom Hopper’ın yönettiği uyarlamanın senaryosu da Billy Elliot’la tanınan Lee Hall’a ait.

Türkiye’de 10 Ocak 2020’de gösterime girecek filmin yeni fragmanı aşağıda.

Günümüze uyarlanmış senaryosuyla farklı bir Cats deneyimi yaşatmayı vaat eden filmden yayınlanan ilk fragmanın ardından kullanılan CGI teknolojisi epey eleştiri toplamıştı. Geçtiğimiz günlerde Entertainment Weekly’ye röportaj veren Ian McKellen bu eleştirilere şöyle yanıt vermişti:
“Bir sahne şovu olan Cats’i sinemaya uyarlarken arzulanan başlıca şeyin oyuncuları gerçek kedilere dönüştürmek olduğunu düşünüyorum. Lion King gibi, gerçek kedilere benzetmeye çalışmak… İzledikleriniz kedileri canlandıran insanlar ve bence bu da filmin kendine has unsurlarından biri ve kasıtlı bir şekilde yapıldı; özellikle dansçılar için.”