Yılın son sinema etkinliği Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, 5 Aralık'ta başlıyor!

İstanbul’un en köklü film festivallerinden Randevu İstanbul Uluslararası Film Fesivali’nin on yedincisi bu sene 5-11 Aralık tarihlerinde gerçekleşiyor. ”Haklarınız için savaşın”, ”Gala İstanbul”, ”Pembe-Kara Komedi”, ”Film Bağımlıları İçin Bağımsız Filmler” gibi çeşitli başlıklar altında ayrılan filmler arasında hem yeni keşifler hem de dünyanın önemli film festivallerinin bu yılki programlarında yer almış filmler bulunuyor.

Oscar ve Altın Küre ödüllü yönetmen Susan Bier’in yeni filmi A Second Chance, başrollerinde Juliette Binoche, Kristen Stewart ve Chloe Grace Moretz’in yer aldığı Clouds of Sils Maria ve Les Intouchables‘ın yaratıcıları Eric Tolendo ve Olivier Nakache’nin ilk olarak Toronto Film Festivali’nde gösterilen son filmi Samba Da, Türkiye galalarını 17. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde yapacak.

Ayrıca Andre 3000’ın başrolünde yer aldığı Jimi Hendrix biyografisi Jimi: All Is By My Side, Albert Camus uyarlaması Far From Men, Polonya yapımı bol ödüllü komedi Kebab and Horoscope ve İsrailli yönetmen Asaf Korman’ın Haifa Uluslararası Film Festivali’nde ”En İyi Film” ödülü alan Next To Her filmi festivalin dikkat çekici diğer filmleri arasında yer alıyor.

Cinemaximum Zorlu Beşiktaş, Cinemaximum Kanyon Levent ve Beyoğlu Fransız Kültür Merkezi salonlarında gerçekleşecek gösterimlerin programı için, festivalin Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

rendezvous_poster