Yoldaki Crystal Castles albümünden bir single daha: "Char"

Son uzunçaları III‘yi 2012 yılında servis eden Crystal Castles, solisti Alice Glass’ın gruptan ayrılmasının ardından ilk albümünü önümüzdeki ay yayınlıyor. Amnesty (I) ismini taşıyacak albümden “Char” isimli yeni bir single internette yerini aldı.Alice Glass’ın yerine Edith Frances’in katılmasıyla birlikte yoluna devam eden Crystal Castles, yeni dördüncü stüdyo albümünü 19 Ağustos’ta Casablanca Records aracılığıyla yayınlayacak. On iki şarkıdan oluşacak albümden yayınlanan üçüncü single olan “Char” aşağıdaki bağlantıdan dinlenebilir.

Grup albümün yayınlanmasının ardından uzun soluklu bir turneye çıkıyor. Özellikle eşsiz sahne enerjisiyle tanınan Alice Glass’ın ardından Crystal Castles’ın canlı performansları ilk olarak geçtiğimiz haftalarda Amerika’da gerçekleşen birkaç festivalde görücüye çıkmış ve müzik otoritelerinden övgüler toplamıştı. Sziget, Pukkelpop ve Reading gibi festivallerin de yer aldığı turne programına buradan ulaşabilirsiniz.

Dördüncü Crystal Castles albümü Amnesty (I) için hazırlanan ilginç kapak tasarımını ve albümün şarkı listesini de aşağıda görebilirsiniz.

amnesty-i-crystal-castles

Amnesty (I):
01. Femen
02. Fleece
03. Char
04. Enth
05. Sadist
06. Teach Her How to Hunt
07. Chloroform
08. Frail
09. Concrete
10. Ornament
11. Kept
12. Their Kindness Is Charade