Yönetmen Petty Jenkins, Wonder Woman II hakkında ilk ipuçlarını verdi

DC Comics’in sinematik evreninde son dönemde birçok yapımda karşımıza çıkan Wonder Woman karakterinin ilk solo filmi, çizgi roman okurları tarafından karışık tepkilerle karşılaşsa da Gal Gadot tarafından canlandırılan karakter yeniden popüler kültürün ortasında kendine yer bulmayı başardı. Serinin 2019 sonbaharında yayınlanacak ikinci filmi için hazırlıklar devam ederken, Yönetmen Petty Jenkins’ten filme dair açıklamalar geldi.

Las Vegas’ta gerçekleşen ve yarın sona erecek olan CinemaCon’daki bir panelde soruları yanıtlayan Jenkins, Birinci Dünya Savaşı döneminde geçen ilk filmin ardından Wonder Woman’ın bu kez 1980’lerde geçen bir macerayla karşımıza çıkacağını dile getirdi. Spesifik bir zaman aralığı vermeyen Jenkins, filmde Soğuk Savaş’a dair detaylar olacağına değindi.

Senaryosu Geoff Johns ve Dave Callaham tarafından yazılan Wonder Woman II ’da kimi sahneler yalnızca IMAX kameralar kullanılarak çekilecek. Bunun sebebini de dönemin ruhunu daha belirgin şekilde verebilmek olarak açıklıyor Petty Jenkins. Söz konusu filmle birlikte Kristen Wiig’in de çizgi roman uyarlamaları dünyasına ilk adımını atacağını da hatırlatalım. Wiig, Wonder Woman II ’da DC Comics evreninin popüler kadın karakterlerinden Cheetah’yı canlandıracak.