Z Raporu: Adakanbo

2020’den bu yana tekli ve EP’lerle R&B – hip hop sularında kendine özgü bir estetik yaratan Adakanbo, müzikal serüveninde bir kırılmaya işaret eden yeni EP’si Bölüm 1 Sonu geçtiğimiz günlerde Garaj etiketiyle yayımladı. Üç şarkılık EP, müzisyenin karanlık tınılar ve sıkışmışlık hissi barındıran önceki işleri ve daha pozitif titreşimlere yöneleceği yeni dönemi arasında bir köprü olarak kurgulanmış. 

28 Haziran’da Sinanılmaz ve Mert Avcı ile Blind sahnesinde olacak Adakanbo, şu sıralar dinlediği müzisyenler, yeni edindiği mutfak alışkanlıkları, küçükken idolünün kim olduğu gibi sorulardan oluşan anketimizi yanıtladı. Buyrunuz Adakanbo Z Raporu’na.

Sad Night Dynamite

Son zamanlarda keşfettiğin harika grup/müzisyenler?

Hepsi için yeni keşfettim diyemem ama son zamanlarda bu insanlara baya tutuldum: 

Mushkilla, Wesley Joseph, Peet, Sad Night Dynamite.

Finalini değiştirmek istediğin bir film? 

Değiştirmek istediğim bir film sonu yok herhalde ya… Sadece son Star Wars filmleri bu kadar tırt olmasaydı daha iyi olurdu sanki.

Son zamanlarda izlediğin dizilerden favorilerin?

Fox Kids’teki eski Örümcek Adam çizgi filmini izliyorum. Küçükken hep parça parça izliyorduk hangi bölüm gelirse, hepsini sırayla bir izlemek baya güzel tavsiye ederim.

kobe bryant
Kobe Bryant

Küçükken bir idolün var mıydı?

Kobe Bryantı çok severdim. Aşırı havalıydı ve nerede ne yapması gerektiğini her zaman bilirdi. Ah be abi…

En iyi yaptığın yemek?

Güzel et, tavuk yemekleri, bir anne yapmış gibi patates yemeği ve sıcak roka salatası yaparım. Biraz iddialı oldu ama neyse.

Son zamanlarda edindiğin bir mutfak alışkanlığı?

Yemek pişerken veya beklerken ip atlıyorum. Üzerimdeki pandemi hantallığını hâlâ yenmeye çalışıyorum. Mutfak içinde şöyle bir durum var: Bizim baharatlıkların kapakları ve kaşıkları var ve o kaşıklar o kapaklara takılıyor. Ben bu kaşıkları takmayı unuttuğum için sevgilim bana kızıyor. Neymiş efendim, tırnağına tuz kaçıyormuş. Tabii efendim. Lanet baharat kaşıkları.

Son zamanlardan unutamadığın bir meme?

Örümcek Adam komik dublajının ilk 1 dakikasına hayatımda her an gülebilirim galiba. Evet bu ara full Örümcek Adam oldum.

Yeniden yaşamak isteyeceğin bir gün/an?

Geçen yaz bir gün Eski Foça’da sahilden eve dönüş yolunda görüş alanımın nerdeyse çeyreğini kaplayan devasa bir ay vardı. O günü ve o ayı gördüğüm anı tekrar yaşamayı çok isterdim.